Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Detektorer och detektorfräsning.
Referensnummer: SN-2017-372
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34920000 Vägutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser detektorer och detektorfräsning för trafiksignaler och trafikräknare, både i samband med underhåll/felavhjälpning på befintliga detektorer och då nya detektorer behöver installeras. Denna upphandling syftar till att ramavtal tecknas med en entreprenör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej