362715-2020 - ResultatSverige-Tierp: Vattenreningskemikalier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalier vattenreningsverk och bad
Referensnummer: 2020-44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24962000 Vattenreningskemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommun upphandlar kemikalier för kommunens helägda bolag TEMAB avseende vattenreningverk samt för kommunens badbassänger.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen