2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sylt
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp och leverans av sylt. Leveranserna ska ske till kommunen samordnade varudistribution som sedan samordnar med andra leveranser för vidare distribution till respektive enhet. Upphandlande myndighet är Halmstads kommun (212000-1215)Avropsberättigade bolag:Halmstad Rådhus AB (556649-7961)Destination Halmstad AB (556650-5227)Halmstad Business Incubator AB (556504-3774)Halmstads Flygplats AB (556650-1846)
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124438:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15332200 Sylt och marmelader, fruktgeléer, frukt- eller nötpuré och -massa, 15332290 Sylter