362813-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för avloppshantering – Upphandling - Konsultupphandling tillståndsansökan – Kläppens spillvattenreningsverk
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling - Konsultupphandling tillståndsansökan – Kläppens spillvattenreningsverk
BeskrivningUpphandlingen gäller konsultstöd till Vamas, i form av projektgrupp, för att driva projektet och ta fram de underlag som behövs för att för att ge Kläppens Spillvattenreningsverk ett nytt tillstånd med ändamålsenliga villkor. I uppdraget ingår exempelvis projektering av framtida verk på schematisk nivå med detaljnivå motsvarande bifogad översiktsbild av Kläppen SRV.
Intern identifierare34382
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90492000 Konsulttjänster för avloppshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000