362835-2021 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Hälsovårdstjänster
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utökad service arbetsplatsdrogtester
Referensnummer: 2021-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten avser en utökad service avseende hela säkerhetskedjan för arbetsplatsdrogtester inklusive svarsbevakning, remisskontroller, MRO-hantering (Medical Review Officer) och därtill daglig, snabbt tillgänglig support.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen