362924-2017 - ResultatSverige-Södertälje: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1061 Omhändertagande av brännbart material.
Referensnummer: TI 2017-1061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal gällande omhändertagande (förbränning) av brännbart material från Telge Återvinning AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen