362926-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Järnvägsmateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växelpartier till projekt Engelbrektslänken
Referensnummer: 03183/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34940000 Järnvägsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av två växelkomplex till projekt Engelbrektslänken på spårvägsbanan i Göteborg.