Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stadsnätstjänster Gräventreprenad.
Referensnummer: 17/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45112400 Grävning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kungsbacka kommuns behov av gräventreprenörer i samband med fiberetablering.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45112000 Grävning och schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen