Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal gällande Utvecklande Ledarskap.
Referensnummer: Af-2017/0018 2843
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80532000 Chefsutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsförmedlingens personalavdelning har behov att avropa tjänster enligt avropsunderlagets specifikation. Avtalet med Arbetsförmedlingen tecknas elektroniskt. Tänk på att registrera er via www.csign.se för att kunna teckna avtal elektroniskt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79633000 Personalutveckling, 79998000 Coachning, 80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdragstagaren är ett litet eller medelstort företag: ja