362974-2024 - Resultat
Sverige – Tolktjänster – Teckenspråkstolk
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeckenspråkstolk
BeskrivningUpphandlingen omfattar teckenspråkstolkar till Försäkringskassans medarbetare.
Intern identifierareFK 2023/029515
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDistanstolkning
BeskrivningTeckenspråkstolkning med hjälp av digitalt konferenssystem.
Intern identifierareDistanstolkning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPlatstolkning
BeskrivningTeckenspråkstolkning sker på plats hos beställare.
Intern identifierarePlatstolkning