36302-2019 - ResultatSverige-Johanneshov: Ljudinspelningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion av talböcker och bildbeskrivningar
Referensnummer: 2018/285
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32353000 Ljudinspelningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser produktion av
• Talböcker med mänskligt tal
• Talböcker med mänskligt tal och talsyntes
• Bildbeskrivningar
• Kompletterande inläsningar av bildbeskrivningar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 40 %
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22112000 Textböcker, 32353000 Ljudinspelningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumenten
Del nr: 30 %
Del nr: 20 %
Del nr: 10 %