363027-2018 - ÄndringSverige-Södertälje: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts, utflyktsbuss och särskoletransport till Flens kommun
Referensnummer: UPPH/2018:10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar de interna skolskjutsarna samt vissa särskoletransporter till annan grannkommun. Linjelagd skolskjuts ingår inte i denna upphandling.