363044-2018 - ÄndringSverige-Halmstad: Telekommunikationstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växel, telefoni och kontaktcenterlösning
Referensnummer: HFAB 2018/0377
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att finna en, alternativt två full sortimentsleverantör/er inom telekom-området som kan tillgodose HFAB:s hela behov av Växel-, Telefoni- och Kontaktcenterlösning.