363248-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sluttäckning Vika.
Referensnummer: 17/136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sluttäckning på delar av deponin på Vika.
Bakgrund
Ev. förslag på text.
Nuläge
Syfte och Mål
Omfattning
Ev. förslag på ytterligare uppgifter.
Nedanstående uppgifter utgör inte underlag för anbudsgivning utan ska endast betraktas som allmän orientering.
Upphandlingen avser sluttäckning vid Vika avfallsanläggning i Katrineholm.
Uppskattat area är ungefär ... m².
Observera att uppdragets omfattning endast är uppskattade och gäller utan förbindelse.
Under avtalstiden kan förändringar komma att ske utifrån koncernbeslut, verksamhetsförändringar med mera som kan påverka behovet och volymen. L är skyldig att leverera det verkliga behovet.
Ej uppdelning av kontrakt.
B lägger stor vikt vid att erhålla en kontinuerlig helhetslösning med en (1) L som tar ansvar för hela åtagandet. B väljer därför att ej dela upp kontraktet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen