363275-2017 - ResultatSverige-Växjö: Personalförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsskötare och hjullastarförare till Sandviksverket.
Referensnummer: 17/129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Växjö Energi AB inbjuder till anbudsgivning gällande upphandling av Ramavtal ”Fastighetsskötare och Hjullastarförare till Sandviksverket”.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen