3633-2018 - ResultatSverige-Mölnlycke: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbo AB
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringsupphandling Företags-, Fastighets- och Motorfordonsförsäkring.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66510000 Försäkringar, 66514110 Motorfordonsförsäkringar, 66519300 Kompletterande försäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen