Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för inredningsarkitekttjänster
Referensnummer: FA2022/01808
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79931000 Inredningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling avser inredningsarkitekttjänster. Uppdraget omfattar allt från mindre anpassningar till större projekt som att projektera ett helt kvarter med olika etapprenoveringar, främst för Regeringskansliets lokaler i Stockholm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71220000 Arkitektonisk formgivning, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen