Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferensstöd
Referensnummer: 22905/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
II.1.4.
Kort beskrivning
IVO genomför många konferenser och i vissa fall behövs stöd i samband med dessa. Det vi behöver är ett professionellt stöd vid större interna och externa evenemang eller konferenser. Syftet är att ge myndigheten stöd med att helt eller delvis organisera arbetet inför, under och efter konferensen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell, 79952000 Evenemang, 79954000 Festarrangemang, 79956000 Anordnande av mässor och utställningar, 79996000 Företagsadministration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen