363331-2017 - ResultatSverige-Linköping: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ebbepark ENT05 Stomentrerenad.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Linköping.
Nuts-kod SE123 Östergötlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Fas 1, projektera stomme.
Fas 2, tillverka och montera stomme enligt etappindelning.
För område B.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45210000 Byggnadsanläggning, 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.