363346-2026 - Resultat
Sverige – Tvätt- och kemtvättstjänster – Hyra av bäddtextilier med mera
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyra av bäddtextilier med mera
BeskrivningUpphandlingen omfattar hyra av bäddtextilier, handdukar med mera inklusive leverans, tvätt och hämtning för vård- och omsorgsförvaltningen i Helsingborgs stad.
Intern identifierareVOF 111/26
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 39510000 Hushållstextilier, 39512000 Sänglinne, 39512100 Lakan, 39512200 Påslakan, 39512500 Örngott, 39514100 Handdukar, 98311100 Tvätthantering, 98312000 Textilrengöring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHyra av bäddtextilier med mera