363400-2024 - Resultat
Sverige – Mejeriprodukter – Livsmedel - Mejeriprodukter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel - Mejeriprodukter
BeskrivningUpphandlingsenheten Mora, Orsa, Älvdalen inbjuder till upphandling av ramavtal för successiva leveranser av mejeriprodukter till Mora, Orsa, Älvdalen, Vansbro och Malung-Sälens kommuner
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15500000 Mejeriprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1: Stora Mejeri
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90190:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel, 15550000 Blandade mejeriprodukter, 03142300 Animaliska livsmedel
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2: Lilla Mejeri
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90190:Lot:2