363434-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för mottagning av schaktmassor samt inköp av återvunna massor
Referensnummer: 22-0112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Mottagning och hantering av klassificerade och oklassificerade massor samt om möjligt leverans av återvunna massor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90530000 Drift av avfallsupplag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen