363438-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Spatial transcriptomics instrument
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpatial transcriptomics instrument
BeskrivningThis procurement concerns the purchasing of one (1) spatial transcriptomics instrument. The spatial transcriptomics instrument will be used for spatial detection and quantification of hundreds to thousands of transcripts in tissue sections.
Intern identifierareSU-431-0006-25
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSpatial transcriptomics instrument