363474-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Larmövervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personlarm
Referensnummer: 21/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar personlarm vilket inkluderar både larmenhet och koppling till larmcentral. Personlarmen avser säkerhetslösningar främst för olycka vid ensamarbeten, hot och våld.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121000 Säkerhetsmateriel, 35121700 Larmsystem, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen