See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grus & krossmaterial
Beskrivning: Denna upphandling avser leverans av grus och krossmaterial till Höganäs kommun. Tjänsten ska säkerställa tillgång till material för kommunens behov. Upphandlingen omfattar leverans tlll angiven plats inom kommunen och möjlighet för kommunen att hämta material vid leverantörens anläggning om behov uppstår
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109369:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter