2. Förfarande
Förfarande
Titel: Patientnära analysinstrument och snabbtester - tilläggsupphandling SLL418
Beskrivning: Tilläggsupphandling av metoder som ej kunnat tilldelas i huvudupphandlingen.
Intern identifierare: FSN 2024-0219
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 85148000 Medicinsk analys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000