2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bidragsärendehanteringssystem
Beskrivning: Region Värmland inbjuder till att lämna anbud i upphandlingen av ett processorienterat bidragsansökningssystem som ska klara av hanteringen av hela bidragsprocessen, från planeringen inför att bidrag ska utlysas till dess att ärendena avslutats och uppföljning genomförts. Bidragsansökningssystemet kommer att vara en central del av den dagliga verksamheten och en viktig komponent för att Kultur och Bildning, Folkhälsan och Folkbildning ska kunna utföra sitt uppdrag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121827:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 75310000 Bidragstjänster, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 48219300 Programvara för administration, 48810000 Informationssystem