363577-2023 - Frivillig förhandsinsynSverige-Karlskrona: Medicinsk utrustning
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lymfmarkörer och detektor
Referensnummer: RB2022-013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattar köp av detektor med tillhörande lymfmarkörer till Kirurgkliniken vid Blekingesjukhuset i Karlskrona.
Användarutbildning till berörda kirurger ska ingå samt option om service- och underhållsavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen