2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brandtekniska konsulttjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för att bistå KTH med brandskyddsprojektering, brandskyddsdokumentation, dimensionering och brandtekniska utredningar enligt Plan- och bygglagen, BBR och BFS.
Intern identifierare: V-2024-0130
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del