Region Örebro har beslutat att undersöka vad marknaden har för information att ge inför en planerad upphandling av hematologiutrustning. Se bifogat underlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38434500 Biokemiska analysatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Örebro har beslutat att undersöka vad marknaden har för information att ge inför en planerad upphandling av hematologiutrustning.