363649-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Gräv-, last- och gruvmaskiner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Begagnade gräv- och lastmaskiner
Referensnummer: RS 2022-02101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en begagnad grävmaskin till Naturbruksgymnasiet Uddetorp och en begagnad lastmaskin (med en option på ytterligare en) till Naturbruksgymnasiet Sötåsen.
Information om upphandlingen
Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende Upphandling av en begagnad grävmaskin till Naturbruksgymnasiet Uddetorp och en begagnad lastmaskin (med en option på ytterligare en) till Naturbruksgymnasiet Sötåsen..
Avtalet planeras gälla från och med Avtalets startdatum och avtalstiden är 12 månader.
Upphandlingen kommer att ligga till grund för ett avtal med en eller två leverantör/er.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43261100 Lastmaskiner, 43262100 Mekaniska grävmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen