2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Ramavtal Rör-och schaktarbeten
Beskrivning: Norrvatten inbjuder härmed att lämna anbud i upphandling av ramavtal gällande Rör- och schaktarbeten.
Intern identifierare: NV2024-170
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45350000 Maskintekniska installationer
Ytterligare klassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Rör- och schakt (Anbudsformulär + Ramavtal)
Beskrivning: Se Tendsign.
Intern identifierare: 1677067
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se Tendsign.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Säkerhetsinformation
Beskrivning: Bilagan avser Säkerhetsinformation.
Intern identifierare: 1502244