2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggherrerepresentant och anläggningssamordnare i Projekt Nya Rya
Beskrivning: Gryaab avser avropa en funktion bestående av en eller flera resurser för att säkerställa att kraven på samordning enligt AML 3 kap uppfylls, dvs en byggherrerepresentant/anläggningssamordnare. Uppdraget kommer att variera under entreprenaden men bedöms utgöra minst en heltidstjänst och under perioder upp till ett par heltidstjänster. Gryaab garanterar dock inga volymer. Uppdraget ska utföras på plats på Gryaab.
Intern identifierare: 25/10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000