2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyresvärdsupphandling ny förskola Kyrkbyn/Rambergsstaden, Göteborg
Beskrivning: Stadsfastighetsförvaltningen tillsammans med Förskoleförvaltningen söker nu hyresvärdar som kan erbjuda lokaler för förskola i området Kyrkbyn/Rambergsstaden med omnejd. Förskolan ska bestå av fyra avdelningar med sammanlagt 72 barn och personal på 15-20 personer. Lokalerna kan vara i befintlig byggnad eller nyproduktion. Behovet ä6ä långsiktigt. Total yta är ca 1 200 m2 och önskan om utomhusyta på 2 000m2. Målet är att om möjligt flytta in verksamheten januari 2027.
Intern identifierare: 25/2
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Annonserat förhandlat förfarande i två steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000