363877-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Konsulttjänster för riskhantering inom området tekniska olycksrisker
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster för riskhantering inom området tekniska olycksrisker
BeskrivningUpphandlingen syftar till att teckna ramavtal avseende konsulttjänster för riskhantering inom området tekniska olycksrisker.
Intern identifierare114-18524-2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningSe upphandlingsdokument
Intern identifierare1887964-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på tjänsten
Intern identifierare1887965-1