2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bestrålningsinstrument
Beskrivning: Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder er att lämna anbud på upphandlingen Bestrålningsinstrument, som är baserad på röntgenteknik. Karolinska efterfrågar reservdelar och underhåll under 10 år. Anbudsgivaren ska tillhandahålla samtliga efterfrågade varor och tjänster under avtalsperioden samt samordna samtliga ingående delar i Leveransen.
Intern identifierare: K 2025-2187
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: MTU/MTP
Intern identifierare: 1675322
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav
Intern identifierare: 1675324
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning