36391-2026 - Resultat
Sverige – Diverse företagstjänster – TI 2025-1179 Livsmedelsberedskap som tjänst från primärproduktion till beredskapslager
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2025-1179 Livsmedelsberedskap som tjänst från primärproduktion till beredskapslager
BeskrivningUpphandling av livsmedelsberedskap som tjänst från primärproduktion till beredskapslager. Södertälje kommun har som alla kommuner uppdrag från Regeringen att höja beredskapen för kris och krig. Livsmedelsberedskap är en del av det. Denna upphandling är en del av ett stärkt lokalt civilförsvar genom att skapa förmågan att producera, lagerhålla och omsätta livsmedel för att säkerställa kommuninvånarnas fortlevnad vid kris och krig.
Intern identifierare25/85
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79990000 Diverse företagstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 03211400 Korn, 79991000 Lagerhantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000