2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drogtester, II
Beskrivning: Norrköpings kommun i samarbete med Finspångs kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av drogtester. Upphandlingen omfattar köp och leverans av saliv- och urintester samt analys för verifiering via ackrediterat laboratorium enligt specifikation i upphandlingsdokumenten. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38911000 Manuella kit med provstickor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97728:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38912000 Automatiska kit med provstickor