Officiellt namn: Stockholms läns landsting Postadress: Box 22550 Ort: Stockholm Postnummer: SE-104 22 Land: Sverige Att: Katie Andersson E-post:katie.andersson@sll.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen EKG artiklar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Omfattningen av denna upphandling är: Defibrilleringsdynor/elektroder, EKG elektroder, skalpelektroder, registeringspapper, EKG kablar engångs samt övrigt såsom tillbehör till ovan.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33182100 Defibrillator, 33121500 EKG, 33123200 EKG-apparater, 33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.