2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vägförvaltningssystem inkl. inventering
Beskrivning: Upphandlingen avser ett vägtrafiksystem för planering av underhållet av Kiruna centrums vägar, gång och cykelstigar inklusive inventering av dessa med funktioner och krav enligt bifogad kravspecifikation Upphandlingen avser en tjänst inkl. licenser, drift, service och support samt de tjänster som krävs vid införandet av systemet. Systemet ska användas för Beställarens arbete med planering av gatuunderhåll.
Intern identifierare: 2025-021
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311210 Konsulttjänster för vägar
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48610000 Databassystem, 48810000 Informationssystem, 71631480 Vägbesiktning, 72253200 Stödtjänster för system, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000