2. Förfarande
Förfarande
Titel: Turbundna resor - Nynäshamns kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av turbundna resor för Nynäshamns Kommuns räkning till och från dagverksamhet, daglig verksamhet inom LSS för barn och vuxna, korttidsboenden och avlastningsboenden för personer med och utan demensdiagnos och för personer med funktionshinder.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001