364052-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Björkhaga skola om- och tillbyggnad samt ny sporthall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBjörkhaga skola om- och tillbyggnad samt ny sporthall
BeskrivningUpphandlingen avser entreprenad beträffande om- och tillbyggnation av Björkhaga skola samt ny sporthall med tillhörande miljöbyggnad och förråd samt anläggning och finplanering av skolgård och angöringsytor. Markarbeten i form av grundläggning och ledningsförläggningar från serviser förlagda i tomtgräns in till fastighetsliv.
Intern identifierareTFN/2025:00145
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45212225 Byggnation av sporthall, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen avser entreprenad beträffande om- och tillbyggnation av skola samt ny sporthall med tillhörande miljöbyggnad och förråd samt anläggning och finplanering av skolgård och angöringsytor. Markarbeten i form av grundläggning och ledningsförläggningar från serviser förlagda i tomtgräns in till fastighetsliv.
Intern identifierareBjörkhaga skola om- och tillbyggnad samt ny sporthall