364087-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Ammunition
Meddelande om upphandling
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Salute Ammunition 57 mm and 75 mm
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
FMV invite tenders for procurement of salute ammunition 57 mm and 75 mm 3000-4000 pcs and options.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35330000 Ammunition
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
3000-4000 pcs.
II.2.2.
Information om optioner
Option: ja
Beskriv optionen: 3000-4000
Preliminär tidsplan för utnyttjande av optionen:
antal månader: 60 (fr.o.m. tilldelningen av kontraktet)