364109-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PCI-material
Referensnummer: VLL 224-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar leverans av stentar och ballonger avsedda för koronar angiografi och/eller intervention (PCI) till Västerbottens läns landsting, Region Norrbotten, Region Jämtland Härjedalen och Region Västernorrland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
LÄKEMEDELSSTENT, DES
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
LÄKEMEDELSBALLONG, DEB
Del nr: 2
BALLONG, SC, RX/Monorail
Del nr: 3
BALLONG, SC, OTW
Del nr: 4
BALLONG, NC
Del nr: 5