Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjukpapper, tvål, rengöringsmedel m.m.
Referensnummer: UH-2018-200
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33711900 Tvål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun, Norrevo Fastigheter AB och Norrköping Airport AB inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande mjukpapper, tvål, hygienprodukter, rengöringsmedel m.m..
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33711900 Tvål, 39832000 Diskmedel, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen