2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal maskinhyra m.m.
Beskrivning: Västerviks Bostads AB (Bostadsbolaget) Ramavtalet omfattar beställarens behov av att hyra liftar samt hyresmaskiner och verktyg.
Intern identifierare: 26/13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000