Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Yttre skötsel (E4) – Linehed.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Halmstad.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Denna förfrågan gäller fastighetsskötsel entreprenad 4, yttre skötsel på entreprenadområde Linehed.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
98341130 Fastighetsskötsel, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50870000 Reparation och underhåll av lekplatsutrustning, 98341140 Vaktmästartjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.