Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Yttre skötsel (E4) – Getinge/Oskarström.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Halmstad.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Denna förfrågan gäller fastighetsskötsel entreprenad 4, yttre skötsel på entreprenadområde Getinge/Oskarström.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
77313000 Parkskötsel, 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77341000 Beskärning av träd, 98341140 Vaktmästartjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.