See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tunaskolan och Stadsöskolan 2024, Multidisciplinära uppdrag (Generalkonsultuppdrag)
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster 28917, Multidisciplinära uppdrag (Generalkonsultuppdrag). Behovet är teknikkonsulter för framtagande av handlingar till Tunaskolan och preliminärt Stadsöskolan.
Intern identifierare: KLF 2024/1854
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tunaskolan och Stadsöskolan 2024, Multidisciplinära uppdrag (Generalkonsultuppdrag)