364302-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Värmepannor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pelletspannor - service och material
Referensnummer: FN 2023/00002
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44621200 Värmepannor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillhandahållande av varor och material, samt service/underhållstjänster avseende pelletspannor. Upphandlingen och kommande avtal är indelad i två avtalsområden: Område Janfire-pannor och Område Herz-pannor. Dessa båda områden utvärderas och tilldelas separat.
Föregående års volym var ca 680.000 SEK och kan ses som en indikation på kommande volym. Detta fördelade sig på avtalsområdena enligt nedan:
- Område Janfire-pannor: ca 600.000 SEK
- Område Herz-pannor: ca 80.000 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42161000 Varmvattenpannor, 42515000 Fjärrvärmepanna, 50721000 Färdigställande av värmeanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen